Krátkozrakost a její náprava

Náprava krátkozrakosti u dospělých i dětí ovšem je většinou velmi jednoduchá. Pokud jste si u sebe všimli některých ze příznaků, například rozmazaného vidění, bolestí hlavy, unavených nebo vyčerpaných očí, může za tím být právě tato oční vada. Test zraku u optometristy vám řekne přesně, zda tomu tak je.


Objednejte se online na měření zraku na jednu z našich prodejen.


Možnosti nápravy krátkozrakosti

Brýle

  • Nejběžnějším způsobem, jak se s krátkozrakostí popasovat, jsou brýle, v tomto případě brýle na dálku. Jako dioptrie nazýváme čísla používaná ke změření síly refrakční vady. Při krátkozrakosti jsou dioptrické hodnoty záporné. Minusové čočky zajistí, že paprsky světla budou dopadat přímo na sítnici (namísto před ni) a vaše vidění bude opět ostré.

  • V závislosti na závažnosti vady není vždy nutné nosit brýle pořád, můžete je nosit třeba jen při řízení nebo při chůzi. Není nic výjimečného, že lidé mají jedny „brýle pro řidiče“, které si nasazují jen v autě.

  • Síla čoček se liší podle počtu dioptrií, které potřebujete. Ale nemusíte se ani u silnějších vad bát skel s legendární tloušťkou „dna od jogurtové sklenice“. Existuje spousta možností jak zajistit, aby byla tloušťka skel a hmotnost brýlí co nejmenší.


Kontaktní čočky

  • Další formou nápravy krátkozrakosti jsou kontaktní čočky. Těch je na výběr velké množství. Podle zdraví oka a vašich potřeb vám optometrista doporučí ty nejvhodnější. Kontaktní čočky se prodávají v různých stylech a jsou určeny pro různé délky nošení – od jednodenních jednorázových čoček po čočky pro opětovné použití (ty vyžadují každodenní čištění a můžete je nosit dva týdny nebo i měsíc, záleží na typu).

  • Některým lidem může přijít používání kontaktních čoček nepříjemné nebo se potýkají s obtížemi při jejich nasazování, obvykle si ale jejich uživatelé brzy zvyknou. Někteří lidé jednoduše upřednostňují brýle. Kontaktní čočky mohou být možností i pro vaše dítě, záleží na jeho věku, vyspělosti, zodpovědnosti a především preferencích. Optometrista vám ochotně poradí s hledáním té nejlepší možnosti. U uživatelů kontaktních čoček je důležité, aby měli k dispozici také alespoň jedny brýle, protože čočky by se neměly nosit nepřetržitě.

  • Pokud si chcete o tom přečíst více, podívejte se na článek „Čočky vs. brýle“.


Laserové nebo chirurgické řešení

Laserový chirurgický zákrok je další možností nápravy. Řadě lidí může pomoci. Míra trvalosti tohoto řešení a také doba rekonvalescence se může lišit.

Další typy chirurgického zákroku, včetně implantátů nebo složitějších operací, mohou být vhodné pro pacienty vyžadující nápravu velmi vysoké myopie.

Určitě si naplánujte schůzku se svým optometristou nebo očním lékařem a pohovořte si s ním.


Související články

Krátkozrakost

Garance 100% spokojenosti

Nejdůležitější je pro nás spokojenost našich zákazníků.
Profesionální služby, na které je spolehnutí.

  • 90denní garance měření zraku
  • Doživotní servis
  • Garance 100% spokojenosti s multifokálními brýlemi
Podrobnosti Podrobnosti

Loading...

[ErrorDialogTitle]

asdfasdfasd

Úspěch

Produkt byl úspěšně přidán do vašeho nákupního košíku