Chystáte se na cesty? Myslete i na brýle a čočky!

Mít vždy po ruce řešení, abyste se nenadále neocitli bez potřebné korekce zraku, se na cestách rozhodně vyplatí. Zvlášť důležité je to pro lidi, u nichž je vada zraku větší (tedy tři a více dioptrií), pro ty, kteří jsou krátkozrací a také pro řidiče, protože dobré vidění je základ bezpečné jízdy autem. Zkrátka pro ty, pro které by ztráta podpory v podobě brýlí nebo čoček představovala závažný problém. V některých zemích – např. ve Španělsku – jsou dokonce náhradní brýle povinné.

Obecně platí, že ať už nosíte stabilně brýle nebo čočky, určitě neuděláte chybu, když budete mít jedny náhradní brýle, které budou buď někde v příručním zavazadle, nebo si je budete nechávat stabilně v autě. Nemusí být tak „vychytané“ designem i funkcemi jako ty, které nosíte normálně. Stačí základní brýle se správnou korekcí.

Pokud brýle nosíte už delší dobu, tak už nejspíš znáte většinu způsobů, jak o ně přijít – přinejmenším na čas. Pád na zem, rozsednutí, poškrábání, ohnuté stranice, vypadlé šroubky a samozřejmě zapomenutí. Spousta těchto věcí není problém později opravit, ale na cestách to není vždycky možné.

Řízení a létání

Při řízení by náhradní brýle měly být automatickou věcí. A to i když nosíte čočky. Při dlouhém zírání totiž oči méně mrkají a rychleji se vysušují. Na déle trvající cesty tedy mohou být brýle vhodnější alternativou.

Také v letadle může být dobré čočky vyměnit za brýle, protože tu bývá vlivem klimatizace suchý vzduch, který oči může dráždit.

Kromě druhých brýlí myslete i na dostatečné zvlhčení očí. Zde pomohou oční kapky nebo umělé slzy, které oko zvlhčí.

Písek a slaná voda

Také pokud se chystáte k moři, určitě si brýle k čočkám přibalte. Kontakt se slanou vodou a pískem jim totiž nedělá vůbec dobře, proto byste čočky na pláži nosit neměli. Ideální variantou jsou v tomto případě sluneční dioptrické brýle, které kombinují zrakovou korekci s ochranou před slunečními paprsky.

Co dělat, když se brýle ztratí nebo rozbijí

Jak postupovat ve chvíli, kdy o brýle nebo o čočky na cestách přijdete? To do značné míry záleží na tom, jak závažná je oční vada. Pokud trpíte dalekozrakostí, tedy vidíte hůř na blízko, a nejde o závažnou vadu, na chvíli pomohou i levné jednorázové brýle, které najdete třeba v drogerii nebo na benzínce. Pro dlouhodobější používání je ale rozhodně nedoporučujeme, zejména proto, že neřeší nestejné korekce jednotlivých očí, astigmatismus nebo správné vycentrování ohniska čočky.

Rozhodně se vyplatí mít třeba v mobilu přesné parametry vaší korekce. V případě čoček vám stačí mít krabičku od těch současných. S tím už vám v optice dokáží pomoct. Čočky, které potřebujete, mohou být rovnou na skladě. S brýlemi je to složitější. U nich je dobré myslet na to, že vyrobit je chvíli trvá – i expresní výroba bude trvat nejméně den.   

Garance 100% spokojenosti

Nejdůležitější je pro nás spokojenost našich zákazníků.
Profesionální služby, na které je spolehnutí.

  • 90denní garance měření zraku
  • Doživotní servis
  • Garance 100% spokojenosti s multifokálními brýlemi
Podrobnosti Podrobnosti

[ErrorDialogTitle]

asdfasdfasd

Úspěch

Produkt byl úspěšně přidán do vašeho nákupního košíku